Więcej interesu instytucjonalnego to znak, że Bitcoin porusza się w wiarygodnym kierunku – Gene Munster

Gene Munster, partner zarządzający w firmie venture capital Loup Ventures, jest najnowszym ekspertem finansowym, który omówił ostatni zlot Bitcoina, obecną sytuację na rynku i jego przewidywania dotyczące aktywów w przyszłości.

Podczas dzisiejszego wywiadu z CNB CSquawk Box, Munster został zapytany o jego poglądy na plusy i minusy Bitcoin’a w oparciu o obecną sytuację rynkową.

Munster zauważył, że trudno jest przewidzieć minusy aktywów w najbliższym czasie dodając, że nie jest to „dobry zakład“ do spekulacji na Bitcoin z powodu dużych ruchów.

Jednak uważa on, że ostatnie wydarzenia, które widział więcej inwestorów instytucjonalnych flok do kryptońskiej przestrzeni i zakup dużych ilości BitQT są znakiem, że składnik aktywów porusza się „w wiarygodnym kierunku“.

Dodał, że pomysł, iż inwestorzy instytucjonalni wykazują zainteresowanie kryptowalutą, jest znakiem, że ludzie powinni posiadać Bitcoin, ponieważ z czasem aktywa będą nadal poruszać się wyżej.

Ponadto Munster stwierdził, że Bitcoin ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju globalnego systemu płatności, powodując spadek popytu na banknoty.

Dzięki temu, że w zeszłym tygodniu na niektórych giełdach kryptograficznych BTC przekroczyła swój najwyższy poziom (ATH), a do branży napływa więcej inwestorów instytucjonalnych, klasa aktywów nadal zyskuje na popularności w sektorze finansowym.

Bitcoin stał się ważnym tematem dyskusji w tym roku, kiedy to aktywa wykazały się odpornością na inne instrumenty finansowe, w tym złoto, pomimo wpływu pandemii koronaawirusa (COVID-19).

Pandemia, która dotknęła gospodarki światowe, sprawiła, że w marcu krypto waluta weszła do obrotu poniżej 4000 dolarów. Od tego czasu krypto waluta odnotowała znaczny wzrost i obecnie jej obroty wynoszą 19.216 USD.

Zdolność Bitcoin’a do osłabienia burzy wywołanej pandemią COVID-19 doprowadziła do ogromnego zainteresowania aktywami inwestorów instytucjonalnych.

Ostatnie przejęcie przez MicroStrategy kolejnych 40.824 Bitcoinów oraz zakup BTC przez Grayscale’s, między innymi, potwierdziły duży napływ inwestorów instytucjonalnych na rynek.