Skybridge Capital, Billion-Dollar Hedge Fund, Set to Launch New Bitcoin Fund

21 grudnia 2020 r. Skybridge Capital, firma zarządzająca majątkiem prowadzona przez Anthony’ego Scaramucci’ego, ujawniła zamiar uruchomienia funduszu bitcoin dla akredytowanych inwestorów.

Wiadomość pochodzi z tweet’a przez kryptoanalityka i firmę badawczą Bloqport, która zamieściła formularz D Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) składający się z miliarda dolarów menedżera majątkowego.

Dubbed the Skybridge Profit Revolution kryptoński produkt inwestycyjny jest skierowany do inwestorów o wysokim poziomie zamożności, którzy mogą kupić 50 tys. dolarów lub więcej w najwyższej krypto-walucie.

Tweeter kryptoński został podekscytowany nowym funduszem BTC z dużego funduszu hedgingowego, który może się pochwalić ponad 9,2 mld dolarów aktywów w zarządzaniu (AUM).

Bitcoin Bull Kevin Rooke był jednym z pierwszych, którzy zareagowali na wiadomość w kolejnym tweecie:

„Boom! Skybridge Capital podwaja się na Bitcoin. Właśnie zarejestrowali fundusz Skybridge Bitcoin w SEC, miesiąc po tym, jak pozwolili dwóm innym funduszom zainwestować w Bitcoin“.

Chociaż Skybridge odmówił ujawnienia wielkości emisji ich nadchodzącego produktu, zauważyli, że został on zaklasyfikowany jako „fundusz hedgingowy“, którego celem jest zaoferowanie inwestorom instytucjonalnym większej ekspozycji na BTC.
Założyciel Skybridge’a Anthony Scaramucci jest fanem Bitcoin’a

SkyBridge Capital po raz pierwszy przyznał dwóm swoim funduszom zgodę na „poszukiwanie zaangażowania w aktywa cyfrowe“ w ubiegłym miesiącu.

W raporcie SEC złożonym w połowie listopada, ta gigantyczna globalna firma inwestycyjna wspomniała o możliwości inwestowania swojego funduszu Skybridge G II w walutach cyfrowych, takich jak bitcoin. Dokumenty te sugerowały również, że firma jest zainteresowana wejściem do gospodarki kryptońskiej pod różnymi kątami, takimi jak instrumenty pochodne i ETF-y.

Od tego czasu Anthony Scaramucci, założyciel Skybridge Capital, w niedawnej rozmowie z dyrektorem generalnym MicroStrategy Michaelem Saylorem, który niedawno zainwestował w BTC 650 mln dolarów, zagłębił się w retorykę BTC.

Scaramucci pojawił się wcześniej w sierpniowym odcinku Coinscrum Markets, aby opowiedzieć o powstającej klasie aktywów cyfrowych. Były dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu ujawnił, że jest „fanem“ walut kryptograficznych i powtórzył, że aktywa kryptograficzne mają przyszłość. Dodał, że jego firma głęboko zanurzyła się w przestrzeni aktywów cyfrowych od czasu jego powrotu za ster w 2018 roku.

Założyciel Skybridge Capital pojawił się również w wywiadzie dla Anthony’ego Pompliano, gdzie zapewnił, że BTC i blockchain wkrótce będą bardziej zreformowane i bezpieczne.

Tysiąclecia i Generał Z Aby prowadzić kryptoreceptę

Instytucjonalne przyjęcie Bitcoinu okazało się jedną z najgorętszych tendencji w 2020 roku. Wiele wybitnych postaci, takich jak Paul Tudor Jones i Stanley Druckenmiller rzuciły się na Bitcoin w niedawnej przeszłości.

Instytucje takie jak MassMutual Insurance i Ruffer Investment Company również zanurzyły swoje stopy w Bitcoin.

Jednak Scaramucci wskazuje na tysiąclecia jako równie ważną siłę napędową w przyjmowaniu kryptoideł. W wywiadzie dla Coinscrum Markets, szef SkyBridge stwierdził, że tysiąclecia są „zachwycone cyfrowymi aktywami“.

Wierzy, że to członkowie Pokolenia Z poniżej nich wepchną kryptońskie „w stratosferę“.