Firma Simplex Fintech dodaje wsparcie dla Bitcoin SV

Bitcoin SV spada po tym, jak Craig Wright nie udowodni swojej własności kluczy prywatnych
Simplex, platforma opisana jako „licencjonowana przez UE firma fintech, która zapewnia przetwarzanie płatności bez oszustw na całym świecie“, właśnie ujawniła, że obecnie wspiera Bitcoin SV, zgodnie z komunikatem prasowym.

Dzięki Simplex, firmy na całym świecie mogą przyjmować fiaty na zakupy w kryptokur walucie, umożliwiając użytkownikom dokonywanie zakupów za pomocą kart Visa, Mastercard i innych. Współpracują one z ponad 150 giełdami, w tym Poloniex, Bitfinex, Bithumb, Bitmart i CoinEx.

„Rozwijający się ekosystem aplikacji i usług nadal napędza popyt na BSV, oprócz tego, że może on funkcjonować jako szybki i efektywny system płatności“ – czytamy w komunikacie prasowym. „Jako jedyny łańcuch blokowy, który może być masowo skalowany, Bitcoin Revolution oferuje unikalną propozycję wartości w tym sensie, że może ułatwić różnorodne wykorzystanie danych, przy jednoczesnym zachowaniu szybkiego czasu transakcji i bardzo niskich opłat transakcyjnych (wysłanie płatności Bitcoin SV kosztuje tylko ułamki centa).

Mówi w tej sprawie Jimmy Nguyen, prezes założyciel Bitcoin Association, który powiedział:

„Dodanie przez Simplex wsparcia Bitcoin SV oznacza kolejny kamień milowy na drodze do powszechnej globalnej adopcji BSV. Dzięki Simplex i jego rozległej sieci partnerów nabycie BSV za pomocą karty płatniczej stało się o wiele łatwiejsze dla konsumentów w wielu obszarach geograficznych. Co więcej, jako licencjonowana instytucja finansowa w Unii Europejskiej, Simplex wprowadza podejście zgodne z przepisami, którego oczekujemy od Bitcoin Association, ponieważ pracujemy nad budowaniem biznesu z Bitcoin SV w sposób zgodny z prawem“.